2024. augusztus 09.
3 perc

Melyik a legjobb tetőszigetelő anyag?

Melyik a legjobb tetőszigetelő anyag?

Természetesen a kérdés bonyolultabb mint elsőre gondolnánk. Azt, hogy melyik lesz a legjobb tetőszigetelő anyag, adott esetben több tényező is befolyásolja. Oda kell figyelni a tetőszerkezet felépítésére, a pontos igényekre, hogy a szigeteléssel mit akarunk elérni, valamint a külső körülményekre is.

A tetőszerkezet egyik legfontosabb része: a tetőszigetelő anyag

Minden ház esetében, építkezés vagy felújítás során kiemelten oda kell figyelni a tető felépítésére. Alapos tervezésre van szükség és nem mindegy, hogy milyen elemeket, eszközöket fogunk használni. 

A tetőfedő anyagok között mindent megtalálhatunk, ami kell a tökéletes végeredmény érdekében. Ezek közé tartozik a tetőszigetelő is, ami több funkciót is ellát. Ráadásul eltérő típusokkal találkozhatunk, amelyeket más-más helyzetben, szerkezetben kell alkalmazni.

A nedvesség kezelése jelenti a legnagyobb kihívást általában a tetőszerkezet megtervezése során. A beázás komoly károkat tud okozni egy ingatlanban és sajnos sokszor nem is lehet időben észrevenni, hogy baj van. 

Ha nincsen egyértelmű jele, de folyamatosan, lassan ázik be az épület, azt még nagyobb költségek árán lehet majd helyrehozni. Nem érdemes kockáztatni, a lehető legjobb tetőszigetelő anyagot kell megkeresni. Ezek közé tartoznak a tetőfóliák, amelyeknek két típusa van: párazáró és páraáteresztő.

A tetőben és ingatlan szerkezetében található hőszigetelő anyagok általában ásványgyapotból vagy más hasonló alapanyagból készülnek. Ennek hátránya, hogy nagyon nehezen száradnak. Ha nedvesség kerül a szálak közé, akkor nagymértékben ronthatja a szigetelőképességet. Hosszú távon pedig a penész is megjelenhet otthonunkban. A pára ráadásul belülről és kívülről egyaránt származhat. Ha bejut a tetőszerkezetbe az eső, a hó odakintről, akkor az ideális tetőszigetelő anyag nélkül hamar problémák fognak jelentkezni. 

Itt kerülnek képbe az olyan páraáteresztő fóliák, mint amilyen a LINOPORE RX 3000 is. Előnye, hogy a belső tér páratartalmát kiengedi a kültérbe, viszont kintről be nem juthat. Oda kell figyelni a tetőszerkezet kialakítására, mivel csak ott lehet használni, amelyek egyszeresen átszellőztettek (csak a tetőfólia és a tetőfedő anyag között van légrés).

 

Figyeljünk a minőségre!

Ha már kétszeres átszellőztetés van a szerkezetben, azaz a tetőfedő anyag és a fólia között is van rés, akkor párazáró változatot kell használni. Különösen fontos ez, ha a felső szinten nem padlás van, hanem lakrész, saját fürdőszobával. Ilyen esetben a páratartalom még magasabb lehet, így az ideális tetőszigetelő anyag használata kiemelten fontos. 

A minőségi kiegészítők használatával a fa- és fémszerkezetű vázas épületek, mennyezetek és álmennyezetek szigetelése is egyszerűen, tartósan és hatékonyan megoldható. A hang- és hőszigetelés is kiemelkedő lesz hosszú éveken keresztül. A páratechnikai réteget a belső tér felől ajánlott felhelyezni a szigetelésre, hogy a pára behatolását megakadályozzuk. Bizonyos anyagokat még vízszintes szerkezetek kiegészítésére is lehet használni. 

 

Az üveggyapot előnyei

Az egyik leggyakrabban használt tetőszigetelő anyag, ha a minél nagyobb hőszigetelés elérése a cél. Nagy mennyiségű levegőt tartalmaz, így a hőfogása sokkal jobb, mint a többi alapanyagnak. Könnyű, rugalmas, a felrakása egyszerűen megoldható. Tűz esetén sem kell aggódni az átterjedés miatt, mivel nem éghető, nem táplálja a lángokat. 

Webáruházunk kínálatában minden megtalálható, ami a minőségi tetőszerkezet és szigetelés elkészítéséhez szükséges lehet.

Belépve, mint