2024. július 15.
2 perc

A tetőszigetelő anyagok közül melyik lesz az ideális választás?

A tetőszigetelő anyagok közül melyik lesz az ideális választás?

Egy új ingatlan felhúzása vagy a jelenlegi komolyabb felújítása során kifejezetten fontos, hogy a részletekre is kiemelten figyeljünk. Nem mindegy, hogy milyen tetőszigetelő anyagok kerülnek bele a szerkezetbe, mivel ez a későbbiekben nagymértékben meghatározza majd a komfortérzetet és az energiaköltségeket is.

Milyen tetőszigetelő anyagok vannak?

A tetőszerkezet az egyik, ha nem legfontosabb eleme minden épületnek. Több funkciót is ellát, ezért is kell a lehető leghatékonyabb szerkezetet megtervezni és megépíteni. Az egyik legnagyobb kihívást a nedvesség kezelése jelenti, azaz, hogy elkerüljük a beázást. 

Erre a legjobb megoldást a tetőfóliák jelentik, amelyek között páraáteresztő és párazáró kialakítás is elérhető. Ha valamilyen olcsó alapanyagot választunk, azzal azt kockáztatjuk, hogy a tetőtér és a szigetelőanyag benedvesedhet.

Ezeknek a fóliáknak az alapvető feladata az, hogy hőszigetelő anyagokat megvédjék a nedvességtől. Általában ásványgyapotból vagy más hasonló alapanyagból készülnek, így nehezen száradnak. A szálak közé kerülő nedvesség pedig a szigetelőképességen is ronthat, ami hosszú távon még penészesedéshez is vezethet. 

A pára mind kívülről, mind belülről származhat. Ha a bejut az eső, a hó, vagy szimplán emelkedik a páratartalom, a megfelelő tetőszigetelő anyagok nélkül bizony gondban lehetünk. A páraáteresztő fóliák szerepe az, hogy a belső tér páratartalma ki tudjon jutni a kültérbe. Azoknál a tetőszerkezeteknél érdemes használni, amelyek egyszeresen átszellőztettek. Ez azt jelenti, hogy légrés csak a tetőfólia és a tetőfedő anyag között van, a fólia és a szigetelőanyag között nincs. Így tudja megoldani a nedvesség elvezetését.

Kétszeres átszellőztetés esetén, tehát ha a tetőtérben a fólia és a tetőfedő anyag között is van rés, akkor párazáró fóliát kell választani. Ha a fenti részen lakik is valaki, saját fürdőszoba is van, a páratartalom is nagymértékben megnövekedhet. Ha a maximális szigetelésre törekszünk, akkor az egyik legjobb választás a Knauf Naturoll Pro 039 lesz.

 

Mit tud egy minőségi szigetelőanyag?

A már említett Knauf Naturoll Pro a leghatékonyabb tetőszigetelő anyagok közé tartozik. Fa- és fémszerkezetű vázas épületekhez, mennyezetek és álmennyezetek hang- és hőszigetelésére érdemes használni. A szigetelésre a belső tér felől ajánlott páratechnikai réteget helyezni, amivel a pára behatolását lehet megakadályozni. Ez az anyag még vízszintes szerkezetek szigetelésére is alkalmas. 

Ha egy kisebb szerkezetről beszélünk, mint amilyen például a terasz, akkor a polikarbonát lesz az egyik leghatékonyabb választás. Kiemelkedő a hőszigetelő képessége, így medencefedésnek is kiváló. Nem kell külön tetőszigetelő anyagok alkalmazásával bajlódni, önmagában is megállja a helyét. Kétféle kivitelben is elérhető: tömör és üregkamrás kialakítás. Előbbit elsősorban ipari célokra használják, utóbbit pedig a lakossági felhasználásban népszerű.

 

Az üveggyapot kiváló szigetelőanyag

Ez az anyag egy rendkívül hatékony hőszigetelő. Nagy mennyiségű levegőt tartalmaz szerkezetéből adódóan, amivel kiváló hőfogás érhető el. Rugalmas és könnyű, így a felrakása is sokkal egyszerűbb. Nem éghető, tűz esetén nem járul hozzá a terjedéshez. A lángok átterjedésének kockázatát is csökkenti. Ma már a tetőszigetelő anyagok beszerzése egyszerűen megoldható. Webáruházunk kínálatában minden elérhető, amire szükség lehet.

Belépve, mint