A tetőtér beépítés folyamata lépésről lépésre

A tetőtér beépítés nem egy egyszerű folyamat, de nagyon jó választás abban az esetben, ha növelni szeretnénk otthonunk hasznos területét, ezzel akár új életteret kialakítva vagy csak tárolni a sok felesleges holmit. A művelet során azonban oda kell figyelni, hogy milyen alapanyagokkal dolgozunk, illetve milyen lépéseket kell feltétlenül elvégezni.
A tetőtér beépítés több részből áll
Azt is érdemes tisztázni az elején, hogy pontosan milyen alapanyaggal akarunk dolgozni. A minőségi fenyő fűrészáru segítségével például számtalan feladatot meg lehet oldani. Természetesen minden a tervezőasztalnál kezdődik.
Ceruzát, papírt elő és indulhat az ötletelés! Érdemes már az elején bevonni a folyamatba egy szakembert, hisz az építési jogszabályoknak megfelelő engedélyeket is ki kell kérni, ha nagyobb átalakításokat tervezünk. A tetőszerkezet teherbírását is meg kell vizsgálni, illetve elvégezni a szükséges módosításokat.
A hőszigetelés kulcsfontosságú a tetőtér komfortossá tételéhez. A közvetlen napsugárzás miatt nyáron gyorsan felmelegedhet, télen pedig ugyanennyi idő alatt le is hűlhet. Ezért is kell kiváló minőségű hőszigetelő anyagokat választani. Elérhető például a kőzetgyapot, ami jó hő- és hangszigetelő képességű, ráadásul tűzálló.
Az üveggyapot könnyen kezelhető, de a polisztirol habokról sem szabad megfeledkezni, amelyek kiválóan szigetelnek. Az, hogy milyen tetőszigetelés anyag lesz az igazi, több tényező is befolyásolja, ezért is van szükség szakemberre, aki pontosan megmondja, hogy az adott felhasználáshoz és tervhez melyik illik a legjobban.
A vízszigetelés szintén kulcsfontosságú: párazáró fóliák használatával megakadályozhatjuk a beázást és a páralecsapódás okozta károkat, penészedést. A szerkezeti módosításokat is el kell végezni a tetőtérben. A padló gyakran gerendázott szerkezetű, ezért is kell ellenőrizni a stabilitását. Szükség esetén erősítés kell, vagy új gerendákat beépíteni.
A padlószigetelés szintén elengedhetetlen. A tetőtér beépítés szerves része a nyílászárók elhelyezése is. A természetes fény biztosítása érdekében a lehető legjobb ablakot kell választani. Egy háromrétegű, hőszigetelő üvegezésű nyílászáróval nem lehet mellélőni. Minimalizálja a hőveszteséget és a megfelelő szellőzést is biztosítja.
Mit érdemes használni?
A tetőtér beépítés során a fa közkedvelt alapanyag, de természetesen másra is szükség lesz. A lucfenyő könnyű, mégis tartós, gyakran alkalmazzák gerendázathoz. A tölgy rendkívül ellenálló és tartós, de drágább. A borovifenyő megtestesíti a kiváló ár-érték arányt, hiszem stabil és könnyen megmunkálható. Rétegelt lemezekből pedig tökéletes belső burkolatot lehet létrehozni.
Ha már burkolás, a tetőtéri falakhoz általában gipszkartont használnak, mert könnyű és gyorsan szerelhető. Ellenáll a párának és hosszabb élettartamot biztosít. A fűtés beépítése is külön figyelmet igényel, ehhez padlófűtés vagy radiátoros rendszer is választható.
Az ördög a részletekben rejlik
A tető beépítés során a tetőszerkezet állapotának alapos felmérése elengedhetetlen. A páralecsapódás elkerülése érdekében megfelelő szellőzést kell kialakítani. Tűzálló anyagokat kell használni, ezzel is növelve a biztonságot.
A szigetelések és burkolatok gondos kivitelezése hosszú távon is megtérül. A minőségi faanyag, szigetelőanyag és burkolat növeli a tartósságot és a komfortot. A tetőtér beépítés nem egyszerű, de tudatossággal hatékonyan kivitelezhető. Webáruházunk kínálatában minden megtalálható hozzá.